Tyvärr hittar vi inte varan du letar efter men ta en titt på dessa liknande...
Visa alla
Frågor jag fått om Förintelsen - En gripande bok där Hédi Fried, överlevande från Förintelsen, besvarar frågor hon fått av unga om sina erfarenheter. Perfekt för dig som vill förstå historien och få svar på svåra frågor om mänsklighet, mod och överlevnad.
Samverkan – en fråga om makt - Boken 'Samverkan – en fråga om makt' av Berth Danermark utforskar maktens roll i samverkan och utbildning inom samhället. Den tar upp frågor om hur makt påverkar samarbete och vilka utmaningar som finns.
Att vara med henne - Boken 'Att vara med henne' av Alex Schulman handlar om en personlig och känslosam berättelse. Omslaget är grönt med en bild av författaren i en somrig miljö. Texten på framsidan beskriver en känsla av lätthet och glädje. Perfekt för den som gillar biografier och kärlekshistorier.
För bra för att vara sant - En romantisk och humoristisk bok av Kristan Higgins om Grace Emerson som hittar på en låtsaspojkvän för att undvika pinsamma situationer när hennes ex förlovar sig med hennes syster. Perfekt för dig som gillar feelgood och kärleksromaner.
Mitt namn - en bok om att vara trans - Bok skriven av Moa-Lina som handlar om att vara trans. Massor av olika transpersoners berättelser finns med.  MÖTAS UPP ÄNAST! Kontakta mig vid frågor eller köp :)
Värt att veta om vätskebalans - Lärobok om vatten, elektrolyt- och syra-basbalans av Olle Henriksson och Ingalill Lennermark. Boken är en del av kurslitteraturen för SSK-programmet. nypris:220kr
Att vara god man och förvaltare - Liber  - Att vara god man och förvaltare- kurslitteratur.
Boken om att gå på förskolan - Det är en bok för småbarn som precis ska börja skolan. Den är i fint skick och min lillasyster älskade den när hon var runt  1-års åldern.