Agnes

Axelbandslös klänning från Boohoo

Storlek: EU 44
Kategori: Klänningar
Märke: Boohoo
Färg: Brun
Skick: Nytt skick

200 SEK

Beskrivning

Snygg axelbandslös klänning från Boohoo med ett abstrakt mönster i bruna och beige toner. Klänningen är lång och har en figurnära passform som framhäver silhuetten. Perfekt för en elegant kvällslook. Oanvänd då den var för liten.

Mera från kategorin Klänningar
Visa alla
Marinblå långklänning med spetsdetaljer - Säljer en marinblå balklänning /festklänning med tunna axelband dekorerade med blommor. Klänningen har v-ringad urringning, spetsdetaljer på livet och ett luftigt, svepande kjolparti i tyll. Perfekt för bal eller student! Sitter snyggt och ger en elegant siluett.
Studentklänning!!! - Superfin vit unik klänning perfekt till studenten.  I ett tjockt tyg med dubbelt tyg över brösten. Uppsydd hos skräddare och den är därför helt unik🎓💞52% polyester, 22% lin, 18% viskos, 8% polyamid.. Använd på studenten endast.
Balklänning ifrån Lulus - Jääääättefin olivgrön balklänning i satinmaterial, endast använd en gång, har dock en liten defekt på tyget men den syns knappt. Den är även uppsydd längst ner för att passa någon som är runt 158-160!! Köpt för 1300kr på plick och då var den oanvänd!
gul Zara klänning - Miniklänning Zara i nyskick
Showpo vit klänning  - Super fin vit klänning från Showpo. Perfekt som en studentklänning. Fin öppen rygg och urringning. Aldrig använd och lappen sitter kvar. Ny pris 1100kr exklusive tull och frakt
Zara klänning - Superfin ljus kortklänning med halterneck och volangdetaljer nertill. .
Vit spetsklänning med volanger - Superfin vit kortklänning med broderad spets och volanger. Klänningen har puffiga korta ärmar, hög hals och markerad midja. Detaljerad med genombrutet mönster och dubbla volanglager i kjolen för extra flärd.