DiFermasso
DiFermasso
Arfango sammet tassel loafers
Arfango sammet tassel loafers  - 0 Arfango sammet tassel loafers  - 1 Arfango sammet tassel loafers  - 2 Arfango sammet tassel loafers  - 3 Arfango sammet tassel loafers  - 4

Arfango sammet tassel loafers

Storlek: 43
Kategori: Skor
Färg: Marinblåa
Skick: Mycket bra skick

1749 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Extremt fina och sällsynta loafers från det italienska märket Arfango i nästan nyskick. Använda endast en gång. Riktigt fina med ett nypris på 9300kr. Skorna är i sammet (velvet) med två tofsar framtil på varje sko. Väldigt elegant sko som funkar både till kostym men även som lite finare vardagsko. Storlek 7,5 men enligt mig är dom storlek 43.

Mera från kategorin Skor
Visa alla
Maison Margiela gats - Maison Margiela gats i vit och beige med klassisk gummisula. Ovandel i skinn och mocka, med beige snörning och rund tå. Snygg retrostil och diskreta detaljer, levereras med originalkartong och dustbag. Perfekt för dig som gillar minimalistisk design. 0bs lnte 0rglnal‼️
Dior walk n dior - Snygga Dior skor som jag tagit hand om väl, pris kan diskuteras. Säljer dom eftersom att jag tröttnat på dom och vill ha något nytt, skriv gärna för mer info💕
Beiga Inuikiis🤎 - Säljer mina Inuikiis då de är lite för små🤎Eftersom de endast använts under en vinter så är de i bra skick. Lite smutsiga men inga större missfärgningar!
Loro Piana open walk  - Säljer ett par open walks i beige mocka med rund tå och platt sula. Skorna har en enkel slip-on design utan snörning och en ljus yttersula som matchar den mjuka mockan. Perfekta för dig som gillar en clean och avslappnad look.
Svarta pumps / klackskor - Snygga klackskor, storlek 39 men passar 38  aldrig använda
Maison margiela gats navy - Ett par superfeta gats i storlek 45, box och dustbags fås med, skickar samma dag!
Svarta sneakers från Axel Arigato - Snygga svarta sneakers från Axel Arigato med stilren design och vit platt sula. Skorna är tillverkade i mjuk mocka och har diskret guldfärgad logga på sidan. Perfekta för dig som gillar minimalistisk och modern stil.
Folded shaft boot  - Säljer ett par stövlar i mocka liknande material, med spetsig tå från Nelly . 8cm klack. Dem är i storlek 38. De är endast använda en gång!