Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Balklänning
Balklänning  - 89 Balklänning  - 90 Balklänning  - 91 Balklänning  - 92 Balklänning  - 93

Balklänning

Storlek: 34/36/38
Kategori: Klänningar
Skick: Nytt skick

3550 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Säljer min otroliga balklänning! Klänningen har en figurnära passform med snöring i ryggen och är stretchig så den passar därför de flesta. Perfekt för bal eller andra festliga tillfällen där du vill sticka ut!💙Den är andvänd en gång och utprovad och köpt i en klänningsbutik. Är bra i längden på mig som är 166 cm och har ett litet släp när jag har klackar. Nypris var 5000 kr hos skräddare.

Maria
Maria
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Balklänning  - Jättefin kungsblå balklänning i str 36 ifrån JJ’house. Använd endast 1 gång! Bläddra för egna bilder☺️
Balklänning - Säljer denna balklänning som jag endast haft en gång på mig som är i jätte bra skick. Pris kan diskuteras vid snabb affär
Balklänning - Säljer nu min balklänning! Använd endast en gång. Sytt in lite knappar på resårbandet innanför så man kan justera midjan. Passar 32/34. Snabb affär=diskutera priset. dm för fler bilder
Balklänning - Säljer nu min jättefina balklänning. Den har en superfin rosa färg med glitter. Har använts en gång. Köpt från London för 1500 kr. Hör gärna av er vid frågor eller fler bilder 💖
Balklänning  - Super fin vinröd balklänning men spets och paljettdetaljer på överdelen från JJ’s house. Skräddad till min storlek men de går att ändra på lätt! Är ca 53kg och 163cm för referens
Balklänning  - Säljer min gula balklänning som endast är använd en gång, passar perfekt och sitter jätte bra. Öppen rygg och långa knytband. Materialet är nästan som siden/satin och mjukt
balklänning - Jättefin ljusgul balklänning, helt oanvänd då jag köpte två likadana ifall något skulle hända med den jag hade på mig. Orginalpris är 1051kr.
Balklänning - Supersnygg  mörkgrön balklänning från bubbleroom som är använd en gång. På första bilden kan man se hur den sitter på. Den har spets i ryggen och är storlek XS men skulle säga att den också pass S. Den är lite uppsydd, jag är 160 cm lång.
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Prickig Zara klänning - Supersöt vit kort klänning med svarta prickar och smala axelband. Perfekt för sommar dagar och ger en fräsch och trendig look.
Svart prickig kort klänning - Säljer en svart kort klänning med vita prickar. Klänningen har jag sytt om själv men med inspiration från en klänning från Zara! Hör av er om ni har några frågor💞🌸
Vit prickig kortklänning med volang - Supersöt vit kortklänning med svarta prickar, långa puffiga ärmar och volangkant nertill. Klänningen har smockad midja, knyt i ringningen och är tillverkad i ett lätt, luftigt material som känns perfekt för varma dagar.
Zara klänning - Säljer denna så fina och perfekta klänning från Zara!🥰 perfekt till student eller konfirmation.
Vit plisserad kortklänning med volang - Supersöt vit kortklänning med plisserat tyg och stora volangdetaljer vid axlarna. Klänningen har en luftig och flowy passform, perfekt för varma dagar. Ingen synlig branding. Passar dig som gillar statement-ärmar och romantisk stil.
Vit plisserad klänning med volang - Populär och eftertraktad klänning från Zara! 💓💓 perfekt till student eller liknande! Kontakta vid frågor annars är de bara att klicka på köp
Ljusrosa långklänning i satin - Fin ljusrosa långklänning med smala axelband och v-ringad där frammer. Klänningen är i satin och perfekt för lärarmiddag/bal