Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Cissi & Selma-klänning, modell Greta
Cissi & Selma-klänning, modell Greta - 89 Cissi & Selma-klänning, modell Greta - 90 Cissi & Selma-klänning, modell Greta - 91

Cissi & Selma-klänning, modell Greta

Storlek: XS
Kategori: Klänningar
Märke: Dell

500 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Denna produceras inte längre! Långklänning i superskönt material och fantastiskt mönster med dansande flickor. Storlek XS, men luftig och justerbar i midjan med det insydda bandet. Nypris 1200kr. Säljes nu för 700kr (inkl. frakt, eller hämtas på Södermalm). Katt finns i hemmet!

Silke Varga Laurén
Silke Varga Laurén
(3)
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Cissi och Selma  - Bra skick
Vit klänning från Cissi och Selma - Säljer en klassisk vit klänning från Cissi och Selma. Klänningen har rund halsringning, korta ärmar och dragkedja i ryggen. Den är sydd i ett mjukt bomullstyg och har en lätt utställd passform som ger en tidlös look. Saknar storleksetikett men upplevs som 36/38.
Klänning från Cissi & Selma - Klänning Cecilia i storlek L från Cissi och Selma. Aldrig använd, endast provad. Alla lappar kvar.  Materialet är Viskos och skulle man önska mer exakta mått, kan detta ordnas. Skulle säga att den är en normal L i storleken.
Klänning äldre modell storlek 146  - Klänning modell äldre. Det står i den att det är storlek 146. Namnmärkt på lappen.
Grön blommig midiklänning Cissi och Selma - Superfin midiklänning från Cissi och Selma i modellen Hedvig. Klänningen är grön med blommigt mönster i gult och vitt, har rund halsringning och korta ärmar. Tillverkad i mjuk och stretchig ecovero viskos med elastan för extra komfort.
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Poncho klänning - Säljer denna slutsålda klänningen från Nelly! Endast testad
Vit axelbandslös volangklänning - Söt vit kortklänning med smockad överdel och axelbandslös design. Kjolen har dubbla volanger i broderad bomull som ger en romantisk känsla. Perfekt för sommarens alla tillfällen.
Ljusgul långklänning med v-ringning - Gul super fin satinklänning, aldrig andvänd och prislappen är kvar! Säljer den pga jag valde en annan balklänning obs bilden är lånad men skriv så skickar jag fler
Vit prickig kort klänning Zara - Supersöt vit kort klänning från Zara med svarta prickar, breda axelband och lätt rynkad kjol. Klänningen har en feminin v-ringning med liten twistdetalj framtill och är perfekt för varma dagar. Materialet känns lätt och luftigt.
Grön blommig långklänning med v-ringning från ADOORE - Snygg långklänning i grönt med blommigt mönster och v-ringning från ADOORE. Klänningen har långa, vida ärmar och knappar framtill. Perfekt för dig som vill sticka ut med en färgglad och trendig look. Klänningen är endast använd 1 gång! Den är i storlek 38 men är liten i storlek!
Söt blommig klänning - Säljer denna sååå söta långa blommiga klänningen som är perfekt till midsommar!!💐💐💕💕💕
Vit blommig kortklänning med volang från Zara - Säljer en söt vit kortklänning med små blommor i blått och lila i storlek S från Zara. Klänningen är aldrig använd men har tyvärr inte prislappen kvar, jag köpte den på vinted för några veckor sedan och hon hade aldrig använt klänningen och den har inte kommit till användning för mig heller (kan se använd ut på bilden men den är bara lite skrynklig)💕💕