Alla kategorier > Klänningar
Tyvärr är denna annons redan såld men du kanske ser nåt du gillar bland dessa?
Rosa vintage lång klänning afton Rockabilly, 50-tal, 60-tal, retro - Inget att anmärka på
Vintage retro 50-tal blommig klänning  - Fin blommig klänning i lite glansigt material Köp bet frakt
Skräddarsydd finklänning - En riktig 60-talsesque rosa klänning, för en finare tillställning, eller då man vill stila upp vardagen. Sitter bra på mig som är 167cm och brukar ha storleken 40 eller S/M. Använd till ett bröllop en gång, annars som ny! Köptes för 699kr, men då den är skräddarsydd till mig säljer jag för bara 199kr!
Sidenklänning - Populär siden klänning från Gina Tricot! As fin men kommer inte till användning. Aldrig använd, lappen är kvar. Strl 38.
Sidenklänning  - Säljer denna jättefina och somriga sidenklänningen. Vet tyvärr inte märket. Sitter bra på mig som är 170. Skriv för frågor💕
Siden klänning - Snygg klänning som passar till många tillfällen.
Rostfärgad sidenklänning - Elegant rostfärgad långklänning i siden med en stilren oneshoulder-design. Perfekt för en glamorös kväll med sin glänsande yta och smickrande passform.
50-tals sidenklänning/skräddarsydd
50-tals sidenklänning/skräddarsydd - 89 50-tals sidenklänning/skräddarsydd - 90 50-tals sidenklänning/skräddarsydd - 91

50-tals sidenklänning/skräddarsydd

Storlek: 38
Kategori: Klänningar
Färg: Rosa

500 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Ofodrad sidenklänning sydd på 50- talet. Fin rosa paspolerad foll på insidan av klänningen. Sitter väldigt fint på kroppen och är super kvinnlig

Madde Haensch
Madde Haensch
(1)
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mera från kategorin Klänningar
Visa alla
Zara klänning - Säljer denna eftertraktade klänning från Zara som tyvärr var för liten💞 Inga märkvärdiga problem förutom vid dragkedjan, men det var inget man såg när den var på❣️Visar på andra bilden!
Gul långklänning med spets och volanger - Säljer en gul balklänning från Jj’House med v-ringad urringning, spetsdetaljer på överdelen och flera lager volanger i kjolen. Klänningen har ärmlös design och är tillverkad i tunn tyll med broderade blommor.
Lila nattlinne från Victoria's Secret - Supersöt lila nattlinne från Victoria's Secret med tunna axelband och vit spetsdetalj vid halsringning och nederkant. Klänningen har några rosa fläckar i nedre kant (se 2 sista bilder). Storlek: S, passar 34-36. Dockans storlek: S
Glittrig grön kortklänning med öppen rygg - Supersnygg mörkgrön kortklänning med glittrigt tyg och lång ärm. Klänningen har en djup öppen rygg med knytband upptill och en lätt draperad effekt baktill. Perfekt för dig nu till jul och nyår. Kan skickas direkt för leverans till nyår!!☺️☺️
Soft Pink Satin Lace Dress 🎀 Y2K Feminine - Leg Avenue Satin- och Spetsklänning. Letat  efter en Pinterest värdig spetsklänning? Den här klänningen är gjord i lyxigt satinmaterial som är mjukt och glansigt och har en vacker & elegant passform som skapar en romantisk, sensuell siluett. Sånhär klänning är unik och sällsynt. Passar utmärkt för sommardagar, dejtkvällar, speciella tillfällen eller fest, och kan även användas som söt nattklädsel. Leg Avenue är känt för exklusiv och sensuell fashion. Riktig vintage y2k look med touch av coquette
Ljusrosa satin långklänning med öppen rygg - Elegant ljusrosa satin långklänning med axelbandslös design och snygg öppen rygg. Storlek S! 🩷💗💖 Jag är 173cm till referens och det är jag på alla bilderna:) Endast testad , balklänning