Alla kategorier > Klänningar
Tyvärr är denna annons redan såld men du kanske ser nåt du gillar bland dessa?
Balklänning - Ljusgrön balklänning köpt på Sellpy, ej använd, lapp kvar
Balklänning  - Säljer min jättesnygga balklänning som är köpt från asos i storlek xs för 1600kr. Bara använd en gång och inga jättestora tecken på användning.  Kan skicka bilder på de små defekterna, Skick: 7/10, kan även erbjuda kemtvätt
Balklänning  - Superfin balklänning som jag köpte på ivoryfield till min bal för några veckor sedan💖 Den är alldeles för fin för att inte användas och vill verkligen att någon annan ska få ha denna på sin bal eller avslutningsmiddag 💕Dm för bilder vid intresse💕💕
Balklänning  - Säljer min jättefina balklänning, i jättebra skick. Använt en gång och säljer den för jag inte kommer använda den nå mer. Storlek 36, passar dock 34 också. Pris kan diskuteras.
Bal klänning - En fin simpel bal klänning ifrån Shein, fin kvalitet för att vara från Shein, skriv för fler bilder
Grön fin balklänning  - Snygg grön långklänning med smala axelband och v-ringad hals. Den här även inbyggda fickor, vilket är perfekt då man kan förvara mobil och små saker! Jag brukar ha storlek S och den passar mig. Jag är 173 och det gick bra för mig som hade cirka 6 cm klack. Använd endast en gång. Mycket bra skick. Nypris 2000 kr. Skriv om du har några frågor☺️Pris kan diskuteras!
Balklänning - Elegant grön långklänning i satin med axelbandslös design och draperade detaljer. Perfekt för en festlig kväll med sin sofistikerade look och glänsande material. Klänningen kan bäras på bal, bröllop och mycket mer. Den har används endast en gång och är u mycket bra skick. Storleken varierar mellan 38/40/42, då den har en korsett och kan justeras efter egna önskemål.
Balklänning
Balklänning - 89 Balklänning - 90 Balklänning - 91

Balklänning

Storlek: S
Kategori: Klänningar
Färg: Grön

1300 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Köpt på Ivory Field för 1899kr. Använd en gång på bal. Jag är 176 cm lång 🥰 Sytt ihop v-ringningen med några stygn, men går lätt att sprätta upp om man önskar den djupare.

Julia Lindquist
Julia Lindquist
(1)
Senast aktiv: Senaste månaden
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mera från kategorin Klänningar
Visa alla
Satinklänning - Jättefin satin klänning från edikted💗💗kort i modellen
Marinblå balklänning  - Säljer min balklänning med små kristaller💙Endast använd en gång och har inga defekter. Hör av er om ni vill ha fler bilder eller mer exakta måt❣️ pris kan diskuteras! Köpt för 1400kr.
Plisserad klänning Zara - Populär klänning från Zara i fint skick! Passar fint till tex student eller konfirmation. Möts upp i Stockholm🦢obs. bilden i annonsen är lånad
Rosa kort klänning med volanger - Säljer en söt rosa kort klänning med tunna axelband och volangdetaljer. Klänningen har prickigt mönster och är tillverkad i ett lätt, luftigt material som ger en skön känsla. Perfekt för varma dagar!!
Blå mönstrad kortklänning från Zara - Säljer en blå och vit kortklänning från Zara med långärmade transparenta ärmar och ett snyggt grafiskt mönster. Klänningen har v-ringning, smock i midjan och volangdetaljer. Inga defekter alls!
Svart långklänning med spetsdetalj - Supersnygg svart långklänning med ärmlös design och transparent spetsdetalj runt midjan. Klänningen har en tight passform och rund halsringning. Materialet ser ut att vara polyester eller liknande, vilket ger en slät och elegant look. Perfekt för nyår eller finmiddag✨
Mönstrad klänning från Zara - Snygg ärmlös klänning från Zara med ett djurinspirerat mönster i brunt och beige. Klänningen har en volangdetalj vid fållen och en smickrande passform. Perfekt för varma dagar och sommarkvällar. Väldigt bra skick!
Svart långklänning med öppen rygg - Supersnygg svart långklänning med öppen rygg. Perfekt till nyår. Från Designbysi i storlek xs/s. Aldrig använd, prislapp finns kvar.