Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Balklänning spets
Balklänning spets - 89 Balklänning spets - 90 Balklänning spets - 91

Balklänning spets

Storlek: 34
Kategori: Klänningar
Märke: Bubbleroom
Färg: Rosa

400 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

En gammalrosa långklänning, off-shoulder i spets med en slit baktill. Perfekt till bal, bröllop eller andra festligheter! Använd vid två tillfällen så i mycket gott skick (inga defekter):)

Livia
Livia
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Ljusrosa balklänning med spets - Säljer min ljusrosa balklänning från jj’s house💕klänningen passar mig som vanligtvis bär storlek xs/s. Klänningen är lite insydd i midjan för en bättre passform men går att sprätta upp☺️jag är ca 166 cm lång
Lång spets balklänning med volanger -  långklänning i ljusrosa spets med volangdetaljer och v-ringning. Klänningen har smala axelband, öppen rygg med snörning. Uppsydd, passar mig som är 168, går till marken. Ändast använd en gång💓pris kan diskuteras vid snabbt köp!
Balklänning med spets - Säljer en magentafärgad långklänning med spetsdetaljer och tunna axelband. Kjolen är slät och faller snyggt ner till golvet. Perfekt för bal eller student. Klänningen har v-ringning och vackert broderat mönster.
Balklänning svart med spets - Säljer min balklänning. Använd endast en gång och i bra skick, inga fläckar elelr liknande. Helt i spets med urringning fram och öppet bak. Har även ett litet släp. Vid snabb affär kan jag gå ner i pris.
Ljusrosa bal klänning med spets och tyll - Fin ljusrosa långklänning med smala axelband, v-ringad spetsliv och voluminös kjol i tyll. Perfekt till när man har bal eller ska på en fest eller bröllop, den är uppsydd till mig som är 155 men passade när jag hade klackar så passar någon upp till 158, finns inte att köpa längre men köpte för 2500 och det kostande 1000 att sy upp så nypris 3500, säljer för 2000 då en av hasparna där bak är sönder men det finns två på varje ändå, använd en gång
Balklänning  - Rosa balklänning från Bubbleroom. Använd en gång!  Storlek 34, 300kr+ frakt ❤️
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Ljusgul balklänning 💛 - Elegant ljusgul långklänning i glansigt material med smala axelband och v-ringad front. Klänningen har öppen rygg med snygg snörningsdetalj. Endast andvänd en gång, kan behöva tvättas då det kan vara lite smutsigt nertill💕Pris kan dissekeras!
Svart prickig kort klänning - Säljer en svart kort klänning med vita prickar. Klänningen har jag sytt om själv men med inspiration från en klänning från Zara! Hör av er om ni har några frågor💞🌸
Vit plisserad klänning med volang - Populär och eftertraktad klänning från Zara! 💓💓 perfekt till student eller liknande!
Vit prickig kort klänning - Söt vit kort klänning med svarta prickar och tunna axelband. Klänningen har en lätt utställd passform och knappar framtill. Perfekt för varma dagar och ger en fräsch och ungdomlig look.
Studentklänning showpo - Kort vit klänning med djup v-ringning och puffiga trekvartsärmar. Klänningen har en markerad midja och struktur i tyget som ger en exklusiv känsla. Använd men har inge som helst tecken på att den använts. Säljer då jag köpte den för att ha den som studentklänning men nu har hittat en annan. Den är i storlek 35 men skulle säga att den lägger sig väldigt fin även fast man har 34.
Vit plisserad klänning från Zara - Supersöt vit kortklänning från Zara med plisserad design och stora volangärmar. Offshoulder-modell som ger en trendig look. Perfekt för sommarens alla tillfällen. Tillverkad i ett lätt och luftigt material.
Vit plisserad kortklänning med volang - Supersöt vit kortklänning med plisserat tyg och stora volangdetaljer vid axlarna. Klänningen har en luftig och flowy passform, perfekt för varma dagar. Ingen synlig branding. Passar dig som gillar statement-ärmar och romantisk stil.
Zara klänning - säljer denna så eftertraktade klänning från Zara som är svår att få tag i och otroligt poppis!!🤩🤩💖💖 Storlek L men jätteliten i storlek, jag har XS/S och se bild 2 för att se hur den sitter på mig, är 159 för ref😊 har axelband