Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Champagnefärgad långklänning
Champagnefärgad långklänning - 89 Champagnefärgad långklänning - 90

Champagnefärgad långklänning

Storlek: M
Kategori: Klänningar
Märke: Boohoo
Färg: Beige
Skick: Mycket bra skick

150 SEK

Frakt från 45 SEK
Beskrivning

Elegant champagnefärgad långklänning i satin med offshoulder-design och smala axelband. Klänningen har en smickrande slits och en figurnära passform, perfekt för festliga tillfällen.

Ida
Ida
(9)
Senast aktiv: Denna vecka
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Champagnefärgad långklänning Boohoo - Säljer en elegant långklänning från Boohoo i champagnefärgad satinlook. Klänningen har smala axelband, draperad urringning och en figurnära passform som ger en snygg siluett. Köptes från plick men i fint skick! Hör gärna av er mer funderingar eller prisförslag💞storleken är L/40 men passar som s/m
Champagnefärgad långklänning Boohoo - Säljer en elegant långklänning från Boohoo i champagnefärgad satin med smala axelband och figurnära passform. Klänningen har en slät yta, lätt glans och dragkedja bak. Perfekt för dig som vill ha en stilren och lyxig look.
Champagnefärgad långklänning Boohoo - Snygg långklänning från Boohoo i champagnefärgad satinlook. Klänningen har långa ärmar med resår vid handlederna, markerad midja, öppen rygg och knytning i nacken. Materialet är glansigt och känns lyxigt, perfekt för dig som vill sticka ut. Endast använd en gång!
Champagnefärgad glittrig långklänning - Magisk långklänning i champagne med glittriga pärlor och paljetter över hela klänningen. Djup v-ringning fram och bak, figurnära passform och breda axelband. Perfekt för bal eller fest, ger riktiga Gatsby-vibbar. Materialet känns lyxigt och skimrande.
Champagnefärgad långklänning med spets - Säljer en elegant långklänning i champagnefärg med v-ringning och breda axelband. Klänningen är perfekt för dig som är lång, jag är 178 och den släpade i marken för mig med klackar. Är du kortare är den jätte enkel att bara klippa av då den inte har en söm längst ner. Klänningen är unik och super glittrar supermycket😍😍Perfekt för studentbalen!
Champagnefärgad långklänning med glitter - Säljer en elegant champagnefärgad långklänning från Pxxi med glittriga detaljer. Klänningen har v-ringad omlottliv, breda axelband och plisserad kjol som ger ett lyxigt flöde. Perfekt för bal eller nyår! Materialet är skimrande syntet med mjuk känsla.
Champagnefärgad långklänning med slits och offshoulder-detalj - Elegant långklänning i champagnefärg med offshoulder och smala axelband. Klänningen har en slits på sidan och en draperad överdel som ger en lyxig känsla. Perfekt för speciella tillfällen. Lappen kvar
Champagnefärgad långklänning med slits och omlott - Elegant långklänning i champagnefärg med omlottdesign och hög slits framtill. Klänningen har en axel och markerad midja, perfekt för festliga tillfällen. Matchas snyggt med klackar och en liten clutch. Klänningen är i storlek 40, men har sytts i midjan så den passar även som 38.
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Vit broderad studentklänning  - Jättefin klänning som passar perfekt till studenten! Klänningen är köpt i qatar men var min andrahands klänning, alltså helt oanvänd! Tryck gärna på köp nu!💓
klänning från Gina ❤️ - Supersöt vit kort klänning med svarta axelband och fyrkantig urringning. Klänningen har en tight smockad överdel och en voluminös kjol med ballongformad nederdel
Vit offshoulder klänning med volang - Superfin vit kort klänning i satin med offshoulder-modell och stor volang upptill. Sitter figurnära och har en elegant, stilren look som passar perfekt när du vill sticka ut lite extra.
klänning  - en jättefin klänning. helt slutsåld
Vit student spetsklänning - Säljer denna jättefina spetsklänningen, endast använd 1 gång o är som helt ny!💕
Blommig offshoulder kortklänning - Supersöt kortklänning med offshoulder och volangkjol. Klänningen är vit med blommigt mönster i rosa, grönt och gult. Smockad överdel och axelbandslös design ger en feminin och somrig känsla. Perfekt för varma dagar och picknickar.
Gul rutig kortklänning från ZARA - Supersöt gul kortklänning från ZARA, aldrig använd slutsåld på Zara
Showpo klänning  - säljer en sååå fina showpo klänning. Helt slutsåld på hemsidan, köptes för 1100 & endast använd 1 gång! Storlek 34. Perfekt studentklänning💌