Alla kategorier / Mode / Kläder / Klänningar
Balklänning Chiara Forti
Balklänning Chiara Forti - 89 Balklänning Chiara Forti - 90 Balklänning Chiara Forti - 91

Balklänning Chiara Forti

Storlek: 38 - M
Kategori: Klänningar

1500 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Säljer min balklänning jag skulle använt förra året men ej fick möjlighet pga corona! Den här klänningen passar för dig som e längre än 170. Funkar för dem under 170 också men använd klackar till. Lite tajt över bysten och det är meningen. Har en öppning på vänster sida av klänningen och den slutar strax över mitt knä. Skönt material inuti klänningen. Jag har ingen underkjol eller handskar till klänningen. Den är väldigt luftig och det kommer inte fungera med en underkjol till. Klänningen är endast provad en gång hemma och därav bilden. Lappar och allting sitter kvar! Jag är 175cm lång och väger 75 kilo, passar för alla runtom där. Klänningen är ljusrosa och den glittrar. ⭕️⭕️⭕️Endast seriösa köpare!⭕️⭕️⭕️ Mötes upp i Norrköping, Söderköping och Valdermarsvik! Annars kan jag frakta klänningen men då betalar köparen frakten. Endast swish eller kontant. Betalning sker innan frakt och jag filmar när jag postar paketet.

Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mer från samma säljare
Visa alla
Hollies Pälsponcho - Äkta pälsponcho inköpt på Vingåker Factory Outlet för 899kr. Har kvar kvitto. Äkta päls och den är väldigt lite använd. One size.
Liknande annonser
Visa alla
Omlottklänning Chiara Forti Bubbleroom sl 38 - Fin långärmad omlottklänning mönstrad marinblå stl.38 Bubbleroom Chiara Forthi Stretchig midiklänning med knytskärp o liten krage. Ny!
Chiara Forti  - Super snygg och elegant klänning från Chiara Forti. Endast använd 1 gång.
Svart långärmad klänning Chiara Forti - Stilren svart långärmad klänning från Chiara Forti med dekorativa broderade detaljer vid halsringningen. Klänningen har en rak passform och är tillverkad i ett mjukt material som känns bekvämt mot huden. Perfekt för dig som gillar minimalistisk och elegant stil.
Vit klänning från Chiara Forti - Klänning perfekt för studenten. Använd 1 gång.
Vit spetsklänning från Chiara Forti - Säljer en superfin vit klänning från Chiara Forti i storlek XS. Den har en vacker spetsöverdel med korta ärmar och en v-ringning. Klänningen har en elegant öppen rygg som ger en extra touch av stil.
Marinblå kortklänning från Chiara Forti - Marinblå kortklänning från Chiara Forti med vitt prickigt mönster, volang vid halsringningen och långa ärmar med elastiska muddar. Klänningen har en avslappnad passform och är tillverkad i ett mjukt syntetmaterial.
Chiara Forti klänning strl XS - Endast använd en gång, så i väldigt bra skick
Fortsätt i appen →