Alla kategorier > Klänningar
Tyvärr är denna annons redan såld men du kanske ser nåt du gillar bland dessa?
Balklänning Dressroom Linné - Balklänning i champagne från Dressroom Linné. Storlek: EU 34 (materialet är stretchigt). Använd en gång. Klänningen kommer med påse och galge. Ordinarie pris: 3390SEK
Balklänning Dressroom Linné - Säljer nu min fantastiska balklänning från Dressroom Linné.👗✨ Köpt för 4500kr och lagt ca 1000kr på att skräddarsy den. Säljer för 3500kr. Strl 32, men passar även en strl 34.
Dressroom balklänning  - Säljer min balklänning, använd 1 gång och i så fint skick. Priset är diskuterbart ❤️
Dressroom linne balklänning  - Säljer nu min älskade balklänning från dressroom linne 💫 Endast använd under min bal, men då jag var sjuk under balen så hade jag bara på mig den någon enstaka timme för bilder osv. Därav i superfint skick♥️Balklänningen är uppsydd (tråcklad) för att passa min längd, men tyget är inte bortklippt utan finns kvar så att man kan återställa klänningen till sin ursprungliga längd utan att förstöra klänningen. Jag är ca 170cm lång med klackaskorna på, och balklänningen går hela vägen ner till marken
Dressroom linne balklänning rosa - Elegant rosa långklänning från Dressroom Linné med vacker spets upptill och långa ärmar. Klänningen har en fin slits och en omlott-design som ger en romantisk känsla. Perfekt för speciella tillfällen. Använd en gång. Storlek 0
Balklänning dressroom  - Dags att sälja min jätte fina balklänning som är köpt på dressroom i Gbg 2022 😇  Den är storlek 32/34 Nypris: 4500  Dock är jag 160 så har behövt sy upp den en del 🌸 Den är lite smutsig på insidan av släpet men inget som syns utifrån 🙌🏽
Dressroom balklänning - Säljer nu min systers fina bal klänning Skriv för fler bilder💘kan diskutera priser
Ljusblå balklänning från dressroom linné - Säljer en magisk blå balklänning med tunna axelband och öppen rygg.. Det finns några brun utan sol fläckar på insidan som inte syns när klänningen är på(bild 4&5) även någon liten tråd som hänger här och var men inte något som märks av,( se ex bild6)! Såklart är släpet lite smutsigt på insidan, men såklart inget som syns när klänningen är på!!🩵 Nypris: 5000kr.                                    Öppen för prisförslag.
Balklänning från dressroom
Balklänning från dressroom - 89 Balklänning från dressroom - 90 Balklänning från dressroom - 91

Balklänning från dressroom

Storlek: 34
Kategori: Klänningar
Färg: Guld
Skick: Bra skick

3300 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Säljer min guldiga balklänning från Dressroom. Klänningen har en helt öppen rygg med justerbara band och är lite längre baktill. Jag är 170 cm och har 5 cm klack på bilden. Den är använd endast en gång och är fortfarande i mycket gott skick, helt ren och fri från fläckar eller smuts. Paljetterna är generellt i mycket bra skick trots att de är känsliga, men några har lossnat längst ner på sidan av klänningen där den släpats mot marken. Nypris: 4 990 kr.

Prushakadir
Prushakadir
(13)
Senast aktiv: Denna vecka
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mera från kategorin Klänningar
Visa alla
Studentklänning  - Säljer denna superfina vita klänning, som passar PERFEKT till studenten!💕💕Den är från Åberg copenhagen, och är i storlek M men skulle säga att den passar S oxå! Säljer då den tyvärr är lite för stor för mig.💕💕 Klänningen är endast använd 1 gång!
Rosa klänning - Jätte fin rosa klänning från design by Amor💗 storlek S och jag tycker den sitter väldigt bra! Jag är ca 173 cm lång. Nypris 699kr!! Kommer inte gå lägre än 350kr💗
Blommig kortklänning med v-ringning - Supersöt kortklänning med blommigt mönster i ljusa toner av rosa, beige och grönt. Klänningen har djup v-ringning, långa puffärmar och flowy passform. Perfekt för sommarens alla tillfällen och ger en romantisk vibe. Är i nyskick då jag inte använt den mer än 2 gånger. M men passar S med!
Gul chiffongklänning från Peppermayo - Superfin gul kort klänning i chiffong från Peppermayo. Klänningen har halterneck med knyt i nacken, öppen rygg och volangig kjol. Materialet är lätt och luftigt med subtila ränder. Perfekt för sommarens alla tillfällen! Helt oanvänd och ny pris runt 1100kr sek. Storlek S
Gul volangklänning med cut out - SLUTSÅLD Supersöt kort gul klänning med puffärmar, djup v-ringning och cut out-detalj i midjan med rund spänne framtill. Kjolen har flera lager volanger som ger en flowy känsla. Perfekt för varma dagar!💛