Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
 Elsa prinsessklänning
 Elsa prinsessklänning  - 0  Elsa prinsessklänning  - 1

Elsa prinsessklänning

Storlek: 128/140
Kategori: Klänningar
Färg: Blå
Skick: Nytt skick

200 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

En magisk blå prinsessklänning med glittrig paljettliv, volang vid axlarna och lång tyllkjol. Klänningen har en transparent cape med snöflingemönster. Perfekt för att känna sig som en riktig prinsessa! Helt nytt oanvända.

Alma
Alma
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Blå prinsessklänning med glitterdetaljer - Superfin blå prinsessklänning med långa vita ärmar, glittrigt mönster och en stor silverfärgad snöflinga framtill. Klänningen har en lång, transparent släp med glitterprickar och vackra broderade detaljer. Perfekt för dig som älskar frostiga sagor!
Fin blå prinsessklänning  - Storlek S nu med tagg på, nypris 299kr!
Prinsessklänning - En blå guldig sammets klänning till barn
Frost docka Elsa - Säljer en dockklänning från JAKKS i turkos och lila med glittrigt bälte och transparenta ärmar. Klänningen har satinkänsla och fina tryckta detaljer framtill. Perfekt för dig som gillar sagolika och färgglada outfits till dockan.
Ljusblå prinsessklänning med spets - Magisk ljusblå långklänning med voluminös tyllkjol och offshoulder-ärm. Klänningen är beställd från Cargo Clothing i Storbritannien. Klänning är från kollektionen By Cinderella Divine. Köptes för 2300kr plus 500kr tull (sammanlagt 2800kr). Klänningen är endast använd 1 gång utan några defekter. Står UK10 som storlek vilket enligt deras hemsida motsvarar EU 42 vilket ej stämmer då jag är en storlek 36 för referens och är 164cm lång. Inga ändringar på klänningen har gjorts. Kontakta mig för frågor
Elsa klänning och kappa  - Lite orange färg på kappan men inget man märker lite slitet där nera på den blåa klänningen och lite små hål i det tunna tyger över det blå tyget på klänningen men som på kappan inget man märker. Klänningen är för barn 6-7 år
Elsa klänning från Disney - Använd 2 gånger. Inköpt på DisneyStore i Stockholm. Passar upp till storlek 152. För barn.
Elsa klänning i storlek 110 - Min dotter har använt en gång det ser som nyskick
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Jeansklänning med volanger - Snygg och trendig axelbandslös jeansklänning i ljusblå denim med figurnära passform och dubbla volanglager nedtill.
Vit klänning med volanger - Populär och eftertraktad klänning!! 💓 så fin till studenten!! Kontakta vid frågor annars är det bara att klicka på köp!!
Blommig hm klänning - Supersöt kort offshoulder-klänning med volangkant och blommigt mönster i rosa och grönt på vit botten. Klänningen har smockad överdel och volang nertill, perfekt för sommarens alla tillfällen.
Studentklänning - Studentklänning i storlek S. Endast använd 1 gång
Hello Molly Studentklänning - Jättefin studentklänning från hello Molly💗Den är i storlek M men sitter mer som en S, jag har vanligtvis mellan xs och s i kläder och denna satt prefekt på mig!! Den är helt ny med lappen kvar, den är endast testad en gång. Skriv vid funderingar💗
Adoore klänning - Porto Dress - Peach från adoore, storlek 36. Jättefin klänning som är använd vid ett tillfälle 🧡 Nypris 1795
Studentklänning  - Supersöt vit kort klänning med puffärmar, broderade blommor och volangkant. Klänningen har en öppen rygg med knytband och v-ringad hals. Perfekt för sommarens alla tillfällen och ger en romantisk vibe.
one shoulder volangklänning - Vit volangklänning som passar perfekt till studenten 💞 storlek Xs (170cm) men passar mig som är xs/s