Alla kategorier > Klänningar
Tyvärr är denna annons redan såld men du kanske ser nåt du gillar bland dessa?
Beige klänning 90-tal - Så snygg klänning från 90-talet. Ytterklänning 100% polyester och undertyg i acetat. Väldigt smickrande och classy! Märket är Mari Philippe och den är märkt som storlek 38-40 (M) vilket jag tycker stämmer bra.
90-tals klänning - En föga använd fin klänning från Miss Creeks med bälte och dragkedja där bak. Är storlek 40 och passar mig som brukar ha S.
90-tals klänning - Jättesnygg klänning från 90-talet! Står ej storlek på den men skulle säga storlek XXS-XS.
90-tals klänning -  klänning från 90-talet! Grönt och svart med en unik och väldig snygg rygg!
Klänning 90-tal  - Fin rutig klänning
Fin 90-tal/2000-tals klänning  - En jättefin klänning med snörning där fram! Vackert mönster och fin passform. Den har ett meshlager utanpå och ett icke-genomskinligt lager innanför det, materialet är inte stretchigt🥰
90-tal klänning - Fin klänning från 90-talet
Beige klänning - En greige klänning från Sabo Skirt (ett fint australienskt märke med väldigt bra kvalitet) i storlek S, aldrig använd. Dragkedja bak! 🐚
Beige klänning, 90-tal
Beige klänning, 90-tal - 89 Beige klänning, 90-tal - 90 Beige klänning, 90-tal - 91

Beige klänning, 90-tal

Storlek: S
Kategori: Klänningar

100 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

En beige klänning från 90-talet. Materialet är polyester med beiga broderier så det ser lite ut som ormskinn. Den är ganska kort o går lite ovanför mitten på låret. Finns två slitsar på höger o vänster sida längst ner.

Rebecka
Rebecka
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mera från kategorin Klänningar
Visa alla
Klänning zara - Superfin axelbandslös vit miniklänning med stor rosettdetalj framtill och långa band som hänger ner. Klänningen har en stilren och elegant look med rak passform och är perfekt för sommarens alla tillfällen.
Prickig Zara klänning  - Säljer min söta Zara klänning som ej finns att köpa längre, den kommer ej till användning längre och har endast haft den en gång så den e som ny
Vit broderad kortklänning med volang - ‼️PASSAR SOM EN S‼️Superfin vit kortklänning med broderade blommor, v-ringning och långa ärmar. Klänningen har markerad midja, knappar framtill och dubbla volanger i kjolen. Perfekt för sommarens alla tillfällen och ger en romantisk vibe.
gul långklänning från peppermayo  - Supersnygg klänning i ljusgul färg med offshoulder och twistad detalj vid bysten. Klänningen har en figurnära passform och är axelbandslös, perfekt inför balen eller liknade! Helt ny med lappar och allting kvar, endast provad en gång!
Perfekt studentklänning/ Vit miniklänning med volang - Superfin vit unik klänning perfekt till studenten.  I ett tjockt tyg med dubbelt tyg över brösten. Uppsydd hos skräddare och den är därför helt unik🎓💞52% polyester, 22% lin, 18% viskos, 8% polyamid.. Använd på studenten endast. Två små svarta streck på framsidan. De är ca 1-0,5 cm långa. Se sista bild. Vet ej om de försvinner i tvätt.
Beige silkes  balklänning med volanger  - Elegant vit beige långklänning i glansigt material med djup v-ringning och volangdetaljer längs hela framsidan. Klänningen har markerad midja och en dekorativ blomma framtill. Perfekt för dig som vill sticka ut på bal. Hel slutsåld !!! Köpt för 1500kr 🥰 fårn Bella barnett
Trendig prickig klänning🩷🩷 - Sååå fin klänning grön Berskha som var varit helt slutsåld hela sommaren💓 använd endast en gång!!
Ljusblå långklänning med snörning - Säljer en ljusblå långklänning i glansigt satinliknande material. Jag är 160cm lång och var en 6cm klack. Klänningen har v-ringning, smala axelband och öppen rygg med snygg snörning. Kjolen är vid och faller fint ner till golvet, perfekt för bal eller student.