Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Sammetsklänning
Sammetsklänning - 89 Sammetsklänning - 90

Sammetsklänning

Storlek: 38
Kategori: Klänningar
Färg: Svart

50 SEK

Frakt från 39 SEK
Beskrivning

Svart klänning i sammetsliknande material från Miss Selfridge i storlek 38 med långa ärmar. Kan dras ut lite på axlarna. Endast använd vid ett tillfälle så i gott skick.

Madeleine
Madeleine
(6)
Senast aktiv: På semester
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Sammetsklänning - Otrolig klänning från mango, så mjuk. Strl S använd en gång
Svart prickig sammetsklänning S - Supersnygg svart sammetsklänning med silvriga prickar, lång puffärm och söt rynkning vid bysten. Klänningen är kort och har en figurnära passform med dragkedja i ryggen. Perfekt för dig som vill sticka ut med en trendig look!
Sammetsklänning - Superfin svart sammetklänning från Ginatricot i storlek XS. Gott skick.
Sammetsklänning  - Svart sammetsklänning från Kappahl. Har använts fåtal gånger. Det är storlek 164 men materialet är stretchigt och passar för större.
Sammetsklänning  - Strl Xs. Fin oanvänd klänning från Mohito med fin utskärning  📏 82cm från axeln ner, 45cm ärm från armhålan
Svart sammetsklänning med volang  - Jag säljer en söt sammets klänning från kappahl med volang upptill. Klänningen är endast använd under några få tillfällen och är i fint skick❣️storleksmässigt skulle jag säga att den är en S/M
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Vit blommig klänning - Helt i nyskick med prislappen kvar säljer då den är för liten på mig.
 Gul volangklänning - Supersöt ljusgul klänning med volanger. Från Zara och sparsamt använd, bra kvalitet. Köpte 2022 från Zara. Använd 3 gånger
studentklänning - jätte fint oanvänd studentklänning i storlek 40 jag är normalt en 36 S/M. Jätte skön och perfekt till studenten nypris 1500kr❤️ helt slutsåld
Rosa långklänning  - Jättefin rosa långklänning från Babyboo. Helt ny, aldrig använd pågrund av fel storlek. Strl S
Svart klänning med spets från Zara - Snygg svart ärmlös klänning från Zara med en unik asymmetrisk spetsdetalj i midjan. Klänningen har en lätt utställd kjol och är gjord i ett tunt, mjukt tyg. Perfekt för dig som gillar stilrena plagg med en twist. Passar even till S
Vit offshoulder klänning med volang  - Populär och eftertraktad vit klänning med offshoulder och volangdetaljer. Perfekt för sommaren och till studenten🌸
Svart kort klänning med tunna band - Säljer en svart kort klänning med tunna axelband. Klänningen har en luftig, voluminös kjol och sitter tight över bysten. Perfekt för dig som gillar en enkel men snygg look.
Vit spetsklänning med volanger - Supersöt vit kortklänning i spets med v-ringning, trekvartsärm och volangdetaljer. Klänningen har fina broderade mönster och cut out-detaljer i midjan. Perfekt för sommarens alla tillfällen!