Alla kategorier / Mode / Kläder / Klänningar
Ljusblå långklänning med scarfdetalj
Ljusblå långklänning med scarfdetalj - 0 Ljusblå långklänning med scarfdetalj - 1 Ljusblå långklänning med scarfdetalj - 2

Ljusblå långklänning med scarfdetalj

Storlek: onesize
Kategori: Klänningar
Märke:
Färg: Grön
Skick: Mycket bra skick

990 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Supersnygg ljusblå långklänning med metallicskimmer och plisserat tyg. Klänningen har halterneck med scarfdetalj som knyts runt halsen och är ärmlös. Den har en loose passform och ger en riktigt chic vibe, perfekt för sommarkvällar eller när du vill sticka ut. Endast använd 1 gång och storleken är onesize

Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mer från samma säljare
Visa alla
Balklänning / proom, wedding  - Säljer min fina klänning från märket Jora. I storlek small.  Passar bra till bal,fest eller bröllop mm Färgen är grå silver.  Finns att köpa i kungsbacka eller Göteborg. Kan även skicka klänningen.
Vit polotröja från Zara - Säljer en klassisk vit polotröja från Zara. Tröjan är stickad med lång ärm och har en hög, ribbad krage. Perfekt att styla till olika outfits och passar bra under kyligare dagar.
Odd molly kofta,  Svartvit mönstrad med knytband - Säljer en svartvit Odd Molly kofta med grafiskt mönster och knytband i midjan. Koftan har lång ärm och en mjuk, lite tjockare känsla. Perfekt för dig som vill ha något unikt och snyggt till garderoben.
Grå/blå rutig kostym med kavaj och byxor - Säljer en stilren skräddarsydd blågrå kostym i rutigt mönster med matchande kavaj och byxor. Kavajen har smal passform, två knappar framtill, fyra knappar vid ärmslut och klassiska fickor. Perfekt för bal eller fest. Passar man som är drygt 180 till drygt 190 cm lång och har smal kroppsbyggnad. Storleken är uppskattad då kostymen är skräddarsydd. Byxorna är i 100-längd, så runt 150.
Svart kostym med byxor herr - Säljer en klassisk svart kostym med kavaj och byxor. Kavajen har två knappar framtill, fickor med lock och en bröstficka. Byxorna har enkel design med dragkedja och hällor för bälte. Perfekt för formella tillfällen. Passar man som är drygt 180 till drygt 190 cm lång och har smal kroppsbyggnad. Storleken är uppskattad då kostymen är skräddarsydd. Byxorna är i 100-längd, så runt 150.
Vit skjorta från Spion - Klassisk vit skjorta från Spion i storlek 39. Skjortan har lång ärm, knappar framtill och en stilren krage. Perfekt för dig som gillar en enkel och tidlös look. Materialet känns lätt och passar till många tillfällen. 2 st för 150kr
Svart kjol i skinnimitation från Zara - Säljer en svart kort kjol från Zara i skinnimitation med croco-mönster. Kjolen har en tight passform och är perfekt för dig som vill ha en trendig och stilren look. Dragkedja bak för enkel påklädning.
Grå långklänning med guldiga paljetter och stenar - Säljer en riktigt maffig grå långklänning med massor av guldiga paljetter och stenar upptill. Klänningen har v-ringning och markerad midja med blommönster av stenar. Kjolen är i flera lager av tunn tyll som ger en riktigt prinsesskänsla.
Liknande annonser
Visa alla
Ljusblå långklänning med slits - Underbar långklänning med omlott och markerad midja. Klänningen har korta ärmar, v-ringning och en hög slits framtill som ger en trendig look. Perfekt för dig som vill ha en elegant och modern stil.
Ljusblå långklänning - Säljer en elegant ljusblå långklänning med enkel och stilren design. Klänningen har en figurnära passform och är perfekt för dig som vill ha en klassisk look. Materialet ser mjukt och följsamt ut.
Vinröd långklänning med scarfdetalj - Säljer en helt ny, oanvänd klänning med alla taggar på! Ordinarie pris: 1321 kr (1500 kr inkl. frakt). Klänningen är liten i storlek- enligt hemsidan rekommenderas att gå upp en storlek. Köpt för att användas till ett bröllop som tyvärr blev inställt, så den har aldrig kommit till användning.
Ljusblå långklänning med corsettopp - Säljer en elegant mintgrön långklänning med figurnära passform
Ljusblå långklänning med paljetter - Elegant ljusblå långklänning med enaxlad design och glittriga paljetter upptill. Klänningen har en smickrande drapering, slits framtill och är tillverkad i ett mjukt, följsamt material. Perfekt för bal eller festliga tillfällen.
Ljusblå glittrig långklänning - Magisk ljusblå långklänning med glittriga detaljer och slits framtill. Klänningen har långa, svepande ärmar i transparent tyg och en figurnära passform. Perfekt för dig som vill sticka ut på bal eller fest. Klänningen är värt 6999kr och är använt bara en gång
Fortsätt i appen →