Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Helt ny aftonklänning/ långklänning/ stl: 40
Helt ny aftonklänning/ långklänning/ stl: 40 - 89 Helt ny aftonklänning/ långklänning/ stl: 40 - 90 Helt ny aftonklänning/ långklänning/ stl: 40 - 91

Helt ny aftonklänning/ långklänning/ stl: 40

Storlek: 40
Kategori: Klänningar

395 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Oanvänd långklänning i storlek 40 från NLY Eve, i pastellig rostrosa färg. Klänningen har rundad halsringning och djup v-ringning i ryggen med volang. Resår i midjan. Mycket fin och bekväm. 100 % polyester. Fler bilder finns :)

Joline 👜👛💍
Joline 👜👛💍
(4)
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Helt ny aftonklänning/balklänning - En fin klänning som är oanvänd, alltså perfekt skick! Längden på klänningen är ~170 cm, bystmåttet ~80. Klänningen är av ett fantastiskt tyg med vackra detaljer och ett genomskinligt tyg på ryggen. Köpare står för frakt. Skriv vid frågor/intresse☺️
Aftonklänning storlek 40 - Jag säljer nu min fantastiskt fina balklänning. Den är endast använd vid ett tillfälle och är i ett super bra skick. Jag säljer den då jag inte behöver den längre. Storlek 36. Ny priset var 3900 kr och buda från 3400.  färgen på kläningen är inte den röda utan det är plmu liknade som de andra.
Inwear långklänning med draperad krage stl 40 - Säljer en elegant lila långklänning med draperad krage och trekvartsärm. Klänningen har en lös passform och ett mjukt, lätt material som faller snyggt. Perfekt för dig som vill ha en stilren och bekväm look.
Helt ny långklänning  - Aldrig använd med lappen kvar. Långklänning från lager157, rubbat material och långa ärmar
Svart klänning, stl 40 - En svart långärmad klänning som är jätte fin på och väldigt bra skick
Aftonklänning - Ljusblå satinliknande glansig balklänning med slits, semi-backless, använd en gång.
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Klänning! - Blå klänning använd fåtal gånger, alltså i nyskick! Köptes direkt från hemsidan Design By Amor i Juni! Storlek S💕Nypris 699!
Klänning från Nelly  - Ny klänning från Nelly.com med etikett kvar i storlek 34. Slutsåld storlek på hemsidan! Fått i present men lite för tight för mig.
Gul balklänning - Så snygg populär valklänning från peppermayo. Material i satin med knytband i nacke och rygg. Går till marken på mig som är 160💛
Vit plisserad klänning med volang - Så fin och populär klänning från Zara! Så fin till studenten 💓 bilderna är mina egna 💓🙏🏼
Blå glittrig långklänning med slits - Säljer min bal klänning, använd 1 gång💕
Marinblå långklänning offshoulder - Elegant marinblå långklänning med offshoulder och v-ringad omlott över bysten. Den är aldrig använd och har kvar lappen. Klänningen har figurnära passform och är tillverkad i ett mjukt, stretchigt material som ger en snygg siluett. Perfekt för speciella tillfällen som tex bal.
Gul volang klänning Zara  - Säljer denna perfekta och eftertraktade klänning från Zara 💛 Säljer då den inte kommer till användning, storlek S! Hör av dig vid frågor!
Ljusgul långklänning i satin - Snygg ljusgul långklänning i satin med smala axelband och öppen rygg med fina banddetaljer. Klänningen är endast använd en gång, och i fint skick❣️