Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Vit långklänning med puffärmar
Vit långklänning med puffärmar - 0

Vit långklänning med puffärmar

Storlek: 36
Kategori: Klänningar
Märke: Adoore
Färg: Vit
Skick: Mycket bra skick

1500 SEK

Frakt från 65 SEK
Beskrivning

Säljer en elegant vit långklänning med v-ringning, puffiga långärmar och knappar framtill. Klänningen har en slits och är dekorerad med subtila broderade blommor i tyget. Perfekt för dig som vill sticka ut med en romantisk och trendig look.

mary
mary
Senast aktiv: Nyligen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Vit långklänning med puffärmar - Superfin vit långklänning från adoore med v-ringning, markerad midja och knappar framtill. Klänningen har puffiga långärmar och broderade blommor i tyget. Snygg slits framtill och romantisk känsla, perfekt för sommarens alla tillfällen. Klänningen är använd 2-3 gånger och är inte sönder någonstans har ni förslag på pris så är det bara att skriva 🫶🏻😊 storlek 38❤️
Vit långklänning med puffärmar från Adoore - Superfin vit långklänning med v-ringning, puffiga långärmar och knappar framtill. Klänningen har broderade detaljer och en slits framtill som ger en elegant look. Perfekt för dig som vill sticka ut med en romantisk och trendig stil.
Vit långklänning med puffärmar och spetsdetaljer - Säljer min Positano Adoore klänning som är helt ny och oanvänd med prislapp och kvitto. En jättefin klänning perfekt för sommarens tillfällen!
Vit långklänning med puffärmar från Adoore - Superfin vit långklänning med v-ringning, puffiga långärmar och knappar framtill. Klänningen har broderade blommor i tyget och en slits framtill som ger en elegant touch. Endas använd en gång.
Vit långklänning med puffärm - Supersnygg vit långklänning i satin med asymmetrisk design och en stor puffärm. Klänningen har oneshoulder och en slits framtill som ger en cool touch. Materialet är glansigt och faller mjukt längs kroppen. Ny med prislapp!
Vit långklänning med puffärmar och knappar - Elegant vit långklänning med v-ringning, markerad midja och långa puffärmar. Klänningen har dekorativa knappar framtill och ett subtilt blommigt mönster i tyget. Perfekt för sommarens speciella tillfällen.
Vit långklänning med puffärmar - Skräddarsydd elegant vit långklänning med långa puffärmar och korsett baktill. Klänningen är tillverkad i ett mjukt kvalitativt tyg som faller snyggt och inte skrynklar sig. Använt en gång och därefter kemtvättad. Sista inre centimetern (syns knappast, bild 5) har tecken på användning. Ca 110 cm längd från midja till fot. Midja 67cm (obs justeras med korsett och bälte).
Vit långklänning med puffärmar - Superfin vit långklänning med djup v-ringning, puffiga långärmar och knappar framtill. Klänningen har en markerad midja och är tillverkad i ett lätt, strukturerat tyg som ger en romantisk känsla.
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Prickig klänning  - Söt prickig klänning från Zara, storlek S❤️
Vit prickig kort klänning - Söt vit kort klänning med svarta prickar och tunna axelband. Superfin till sommaren❣️❣️
Vit långklänning med volanger - Säljer en vit långklänning med tunna axelband och flera lager volanger. Klänningen har öppen rygg och en romantisk, flowy siluett som passar perfekt till sommaren. Perfekt för dig som vill ha en elegant och luftig look.
Rosa axelbandslös volangklänning - Söt rosa kortklänning med smockad överdel och dubbla volanglager i kjolen. Klänningen är axelbandslös och har broderade detaljer i tyget som ger en lekfull känsla. Perfekt för sommarens alla tillfällen. Använd 1 gång. Nypris 699. Säljs för den användes för lite 💓
Ljusgul balklänning - Så fin ljusgul balklänning! Endast använd fåtal gånger. Jag köpte klänningen på plick och är därför osäker på vart den är ifrån eftersom lappen var borta när jag fick den. 💕💕💕
Bandeau klänning - Sjukt vacker bandeau klänning från Francis by si
Vit offshoulder långklänning med volang - Säljer denna jätte fina klänning perfekt till bal. Den är helt ny med prislapp kvar! Skriv vid fler frågor!💗
Vit plisserad kortklänning med volang - Så fin och eftertraktad klänning från Zara! Säljs inte längre, endast använd vid 1 tillfälle! Storlek xs💕