Alla kategorier > Klänningar
Tyvärr är denna annons redan såld men du kanske ser nåt du gillar bland dessa?
Spetsklänning  - Långklänning i spets i mycket bra skick, materialet är satin och faller väldigt fint på kroppen! Låg i ryggen och spets på både fram och baksida
Vit spetsklänning - En kort, vit spetsklänning med off shoulder och även ett silikonband i kanten som gör att klänningen sitter på plats Frakt tillkommer
Vit kort spetsklänning med rosett - Säljer en vit, axelbandslös kort klänning med transparent spets upptill och draperad kjol. Klänningen har en dekorativ blomma framtill och en lång rosett i midjan. Perfekt för dig som vill sticka ut med en unik och feminin look.
Vit spetsklänning  - Elegant vit klänning i spets med v-ringad design och smala axelband. Perfekt för sommaren eller som studentklänning. Klänningen har en figurnära passform men är ’stretchig’ och anpassas därför fint efter kroppen.
Vit spetsklänning - Superfin vit klänning från Vero Moda med spets. Perfekt för student! Klänningen är i storlek S🤍
Vit spetsklänning - Säljer en superfin vit klänning med långärmad design och vackra spetsdetaljer. Klänningen har en unik fransad nederdel som ger en härlig rörelse. Perfekt för festliga tillfällen eller en elegant sommarkväll. Den är i mycket bra skick och redo att bäras av någon som vill sticka ut!, (ordinarie pris 550)
Vit spetsklänning - Superfin vit kortklänning med smala axelband. Klänningen är täckt av blommig spets och har en figurnära passform. Perfekt för student eller liknande. Nypris: 700. Aldrig använd.
Superfin spetsklänning
Superfin spetsklänning - 89 Superfin spetsklänning - 90 Superfin spetsklänning - 91

Superfin spetsklänning

Storlek: 40
Kategori: Klänningar

80 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Somrig spetsklänning, perfekt för skolstart i sensommarvärmen! Mjukt tyg med underkjol och band vid midjan. Strlk 40 från Kappahl, lite strechig i tyget. För referens är jag är 1,73 cm lång, har 40 i byxor och s/m topp✨

hannizens
hannizens
(3)
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mera från kategorin Klänningar
Visa alla
Studentklänning  - Säljer denna superfina vita klänning, som passar PERFEKT till studenten!💕💕Den är från Åberg copenhagen, och är i storlek M men skulle säga att den passar S oxå! Säljer då den tyvärr är lite för stor för mig.💕💕 Klänningen är endast använd 1 gång!
Rosa klänning - Jätte fin rosa klänning från design by Amor💗 storlek S och jag tycker den sitter väldigt bra! Jag är ca 173 cm lång. Nypris 699kr!! Kommer inte gå lägre än 350kr💗
Blommig kortklänning med v-ringning - Supersöt kortklänning med blommigt mönster i ljusa toner av rosa, beige och grönt. Klänningen har djup v-ringning, långa puffärmar och flowy passform. Perfekt för sommarens alla tillfällen och ger en romantisk vibe. Är i nyskick då jag inte använt den mer än 2 gånger. M men passar S med!
Gul chiffongklänning från Peppermayo - Superfin gul kort klänning i chiffong från Peppermayo. Klänningen har halterneck med knyt i nacken, öppen rygg och volangig kjol. Materialet är lätt och luftigt med subtila ränder. Perfekt för sommarens alla tillfällen! Helt oanvänd och ny pris runt 1100kr sek. Storlek S
Gul volangklänning med cut out - SLUTSÅLD Supersöt kort gul klänning med puffärmar, djup v-ringning och cut out-detalj i midjan med rund spänne framtill. Kjolen har flera lager volanger som ger en flowy känsla. Perfekt för varma dagar!💛
Balklänning - Säljer denna fina klänning som ändast är använd en gång🩷dragkedjan i midjan är lite trög men det är inte något stort problem☺️