Alla kategorier > Klänningar
Tyvärr är denna annons redan såld men du kanske ser nåt du gillar bland dessa?
2 st bal klänningar - Säljer en elegant beige & svart omlottklänningar från Goddiva med v-ringning och knyt i midjan. Klänningen har smala axelband och ett fint fall i tyget, perfekt för speciella tillfällen.
Klänning st S - Missguided/playboy. Storlek S. Använd 1 gång.
Rosa Ribbad Klänning(finns i svart) - Hej! Säljer mina två ribbade klänningar (svart och rosa) eftersom de inte kommer till användning. Superfint skick! De är strl XS men jag som bär M/L tycker de sitter fint på kroppen
Klänning st 36  - Helt ny klänning med lappen kvar, kameran visar inte rättvis färg (mer åt de rosa hållet som första bilden). Nypris 300
Retro klänning st. 162 - Retro klänning från L.O.G.G., H&M i utmärkt skick.
Studentklänning/sommarklänning 2 st - Studentklänning som jag säljer både i storlek S och M🤩Superfin vit klänning som sitter löst med volangtrekvartsärm och luftigt. Perfekt för sommaren och studenten! Säljer klänningarna 250kr st så skriv vilken storlek du vill ha! Kan självklart diskutera pris🤗🤗
Odd Molly klänning. Strl 2/M. - Nyskick!  Se bilder :)
Corallrosa klänningar (2 st finns)
Corallrosa klänningar (2 st finns) - 89 Corallrosa klänningar (2 st finns) - 90 Corallrosa klänningar (2 st finns) - 91

Corallrosa klänningar (2 st finns)

Storlek: 32
Kategori: Klänningar

150 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Corallrosa chiffong klänning köpt på MQ för 499:-, Märke: Zoul. Det finns 2 exemplar som har använts en gång som tärnklänningar på bröllop. Superbekväm och sitter snyggt på alla olika kroppar (vi var 4 st med helt olika kroppsform och den satt snyggt på alla oss). Bandet kan knytas på olika sätt, en smal öppning i ryggen som går att sätta ihop med säkerhetsnål om man vill ha vanlig bh under (jag använde dock free-bra under min). Klänningen täcker ca 3/4 av låren - nästan till knäna (en mycket fin längd). Storleken är 32 men bpda jag som är en mindre 32 och min kompis som är en större 34 kunde ha samma storlek då den formar sig bra efter kroppen. 150 kr st eller 200 kr paketpris för båda.

SusannaH
SusannaH
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Mera från kategorin Klänningar
Visa alla
Vit offshoulder volangklänning - Säljer en söt vit kortklänning med offshoulder och flera lager volanger. Perfekt för sommarens alla tillfällen. Klänningen har en luftig passform och är ärmlös, vilket ger en fräsch och trendig look.
Studentklänning  - Säljer denna superfina vita klänning, som passar PERFEKT till studenten!💕💕Den är från Åberg copenhagen, och är i storlek M men skulle säga att den passar S oxå! Säljer då den tyvärr är lite för stor för mig.💕💕 Klänningen är endast använd 1 gång!
Rosa klänning - Jätte fin rosa klänning från design by Amor💗 storlek S och jag tycker den sitter väldigt bra! Jag är ca 173 cm lång. Nypris 699kr!! Kommer inte gå lägre än 350kr💗
Blommig kortklänning med v-ringning - Supersöt kortklänning med blommigt mönster i ljusa toner av rosa, beige och grönt. Klänningen har djup v-ringning, långa puffärmar och flowy passform. Perfekt för sommarens alla tillfällen och ger en romantisk vibe. Är i nyskick då jag inte använt den mer än 2 gånger. M men passar S med!
Gul volangklänning med cut out - SLUTSÅLD Supersöt kort gul klänning med puffärmar, djup v-ringning och cut out-detalj i midjan med rund spänne framtill. Kjolen har flera lager volanger som ger en flowy känsla. Perfekt för varma dagar!💛
Lojsan x Nakd klänning - En klänning från Lojsans kollektion med Nakd, i en korall färg, så fin! Storlek 40 och sann i storleken