Alla kategorier > Mode > Kläder > Klänningar
Petrolblå sammetsklänning med volangärm
Petrolblå sammetsklänning med volangärm - 0

Petrolblå sammetsklänning med volangärm

Storlek: 116
Kategori: Klänningar
Skick: Bra skick

155 SEK

Frakt från 0 SEK
Beskrivning

Säljer en söt petrolblå klänning i mjuk sammet med glittriga detaljer. Klänningen har volangärmar och rund halsringning, samt ett lätt utställt kjolparti. Perfekt för dig som gillar en elegant men lekfull stil.🌸 Fint använt skick. Storlek 116.

Loving_life
Loving_life
(3)
Senast aktiv: Idag
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Mörkblå sammetsklänning med volang - Mörkblå klänning i sammetsmaterial med glittrigt tyg och volangdetaljer vid axlarna. Söt rosett i midjan och ärmlös design. Perfekt för dig som vill sticka ut lite extra.🌸 Sparsamt använd. Glittertyg. Storlek 116
Mörkblå sammetsklänning med volang - Supersöt mörkblå sammetsklänning med volangdetaljer vid axlarna och en liten rosett i midjan. Klänningen har en klassisk siluett och är perfekt för speciella tillfällen. Mjuk och glansig yta som ger en lyxig känsla.🌸Sparsamt använd. Storlek 98
Turkos glittrig sammetsklänning - Supersöt turkos klänning i sammetsmaterial med glittriga detaljer. Klänningen har volangärmar och en utställd kjol som ger en gullig look. Perfekt för dig som vill sticka ut lite extra!🌸 Sparsamt använd. Glitter i tyget. Storlek 86.
Rosa sammetsklänning med lång ärm - Supersöt rosa sammetsklänning med lång ärm och rundad hals med liten volangkant. Mjuk och skön känsla, perfekt för dig som gillar bekväma och fina plagg. Passar till många olika tillfällen.🌸 Använd en gång. Så mjuk och skön. Storlek 104
Sammetsklänning - Sammetsklänning utan band i brun färg. Perfekt till fest. Den är inte struken därför ser den skrynklig ut
Sammetsklänning - Sammetsklänning från Vintage Stories. Storlek XS. Jag är 180 cm
Sammetsklänning  - Svart sammetsklänning från Kappahl. Har använts fåtal gånger. Det är storlek 164 men materialet är stretchigt och passar för större.
Sammetsklänning - Överväger försäljning av min killstar klänning. Kragen är modifierad till mer V-neck.
Andra annonser från Klänningar
Visa alla
Ljusrosa balklänning - Super fin balklänning från babyboo. Aldrig använd! Nypris är 1150❤️
Vit offshoulder volangklänning zara - Supersöt vit offshoulder klänning med svarta prickar och flera lager volanger. Klänningen är kort och har en luftig passform, perfekt för varma dagar.
Vit prickig kort klänning - Söt vit kort klänning med svarta prickar och tunna axelband. Klänningen har volangdetalj upptill och är perfekt för varma dagar. Tillverkad i ett lätt och luftigt material som känns skönt mot huden.
Rosa sommarklänning med volanger - Söt rosa kortklänning från Design by Amor. Klänningen är axelbandslös med smockad överdel och volangig kjol i lätt, luftig bomull. Perfekt för varma dagar och har en romantisk känsla med sina fina detaljer. Andvänd endast en gång, ny pris 699kr
Långklänning - Supersöt klänning som är slutsåld, storlek xs! Passade tyvärr inte mig därav säljer jag🩷
Vit klänning - Elegant vit lång klänning i satin med tunna axelband och rak urringning. Passar tyvärr inte mig💌
Satinklänning - Superfin svart satinklänning med öppen rygg. Storlek xs. Nyskick🩷
Vit axelbandslös kortklänning med paljetter - Jättefin klänning som jag tänkte ha på studenten, men har bestämt mig för en annan💕den är storlek 34 och man får med smala axelband! Skriv vid intresse eller frågor!🥰