Alla kategorier > Mode > Kläder > Kjolar
Lågmidjad jeanskjol
Lågmidjad jeanskjol - 89 Lågmidjad jeanskjol - 90

Lågmidjad jeanskjol

Storlek: 38/40
Kategori: Kjolar
Färg: Marinblå

80 SEK

Denna vara är inte direkt köpbar via vår webplats. Ladda ner appen för att kontakta säljaren
Beskrivning

Jeanskjol från min moster köpt på 80-talet, jag har aldrig använt den själv så nu får någon annan gärna ta över ägandet! Sitter jättefint precis på höfterna!

Ylvali Kjellberg
Ylvali Kjellberg
(2)
Senast aktiv: +1 månad sen
Köpa via plick

På plick kan köp göras genom direktköp eller via prisförslag. Alla köp via plick har rabatterad och spårbar frakt, samt köparskydd. Läs mer här.

Om köparskyddet

Vid köp på plick appliceras alltid ett köparkydd som täcker eventuella fel med varan eller leveransen. För att köparskyddet ska gälla måste köpet reklameras via plick-appen inom 24 timmar från att varan har mottagits. Läs mer här.

Liknande annonser
Visa alla
Lågmidjad jeanskjol - Lågmidjad jeanskjol från Ichi Jeans i S
Lågmidjad jeanskjol - Storlek 38 men passar mig bra som är storlek 36🩷 (bältet hör inte till)
Lågmidjad jeanskjol - Snygg blå lågmidjad jeanskjol med jätte skön passform. Kjolen har en kort modell och har perfekt längd. Tyvärr är den för liten för mig nu så därför säljer jag. Kjolen är i jätte bra skick och super snygg till våren och sommar! Fråga om mått!
Lågmidjad jeanskjol - Säljer denna supersnygga lågmidjade jeanskjolen pga att den är för liten. Skulle säga att storleken är S men passar nog Xs också. Skriv om ni vill ha fler bilder eller undrar något!
Lågmidjad jeanskjol - Superfin lågmidjad minikjol i jeans som tyvärr är för stor för mig 💔😭 står storlek 36 men skulle mer klassa den som 38/ M
Lågmidjad jeanskjol - En jättefin jeanskjol med volangdetaljer! Passar mig som vanligtvis har XS/32 i midjan.
Andra annonser från Kjolar
Visa alla
Mönstrade shorts  - Jätte coola. Midjemått rakt över ca 39 cm. Hör av er vi frågor💕
Vintage jeanskjol från Hollister  - Lågmidjade jeanskjol från Hollister i storleken w26! Säljer andra liknande jeanskjolar i min profil!❤️
Blåvit volangkjol med blommönster - supersöt mönstrad kjol i vit och blå! Perfekt till sommaren och passar till det mesta🩵kjolen är i storlek xxs men är strechig och kan då passa xs och s också💫 aldrig använt!
True Religion jeanskjol - Mörkblå jeanskjol från True Religion🤩🤩 lite liten i storlek så skulle säga mer w26/27. Lite seg dragkedja men funkar fortfarande  midjemåttet är 73cm hela vägen runt och i längden är den 26cm☺️
Randig volangkjol från Ralph Lauren - Kort kjol från Ralph Lauren med !inbyggda shorts! och knytband i midjan. Väldigt bra skick med en knapp som fallit av (se bild), men kjolen kan knytas med band och knäppas med de andra knapparna! Storlek S, men skulle säga att det också passar XS då den är rätt så liten. OBS köpt second hand! Hör av vid frågor, men tyvärr tar jag inte emot prisförslag så jag köpte för mycket dyrare :)
Rosa paisleymönstrad långkjol - Säljer en flowy långkjol med rosa och vita paisleymönster. Kjolen har resår i midjan för skön passform och är gjord i ett lätt material som passar perfekt till varma dagar.
Blå jeanskjol med slitningar gina tricot - Säljer en kort blå jeanskjol med slitna detaljer och fransig nederkant. Kjolen har klassiska fickor fram och bak, bälteshällor och synliga sömmar. Perfekt för dig som gillar en avslappnad och trendig stil.
Abercrombie lågmidjade kjol - En kjol från Abercrombie i storlek 11/12, upplevs dock som en vanlig XXS. Rakt över midjemått: ca 33cm. Jag fraktar inom 24h, frakt med PostNord prioriteteras. Se liknande plagg i min profil!